У середині ХІХ століття в Російській імперії швидко набирав обертів промисловий бум, у містах почали будувати промислові підприємства, значно збільшилося житлове будівництво, від того зростало і їхнє населення. Не виняток і стародавній Київ, його новозбудовані промислові підприємства безжалісно витісняли міські садиби-дачі з затишними садами.

Про воду ми згадуємо, як правило, під час спеки або ж під час спраги. І, окрім засвоєної ще в шкільні роки її хімічної формули, мало що про цілющу вологу знаємо. Особливо про якість природної питної води, яку вживають в Києві або області.

Місцеві старожили пам'ятають оповідання своїх дідів - прадідів про те, що до 30-х років минулого століття в селі діяла церква, на місцевому кладовищі була капличка, а в самому селі столичних гостей зустрічала пам'ятка садово-паркового мистецтва.

Є місця, куди потрібно йти пішки, стираючи в кров ноги. Так мовляли за старих часів про дорогу до православного храму. Є місця, куди потрібно вирушати, щоб відчути себе в гармонії з природою. Так мимоволі думаєш про село Дзвінкове, що у Васильківському районі.

up